Project Description

Beton Zemin Kaplama Kaldırma

Ülkemizde çok yaygın kullanım alanı olan epoksi zemin kaplama uygulaması gerek maliyet gerekse uygulama zorluğunun yanı sıra bir takım dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Başka bir deyişle beton zemine uygulama yapılması ihtiyacı doğduğunda epoksi zemin kaplama her zaman çözüm olmayabilmektedir.

Epoksi zemin kaplama, beton parlatma uygulamasının aksine, bir zemin kaplama yöntemidir. Yani beton zemin üzerine çekilen bir katmandır. Üzerinde ağırlık ve yaya trafiğinden dolayı çatlamalar, kırılmalar, renk bozuklukları gibi hasarlar zamanla oluşabilmekte ve bunun tamirini yaptırma çok pahalıya mal olabilmektedir. Bu başarılsa bile orijinal rengi tutturabilmek sorun olabilmektedir. Özellikle tecrübe sahibi firmalar tarafından yapılmadığında bu bahsedilen sıkıntılar kaçınılmaz olabilmektedir.

Bu ve buna benzer sebeplerden dolayı beton parlatma uygulaması ülkemizde de, gelişmiş ülkelerle aynı anda, kullanılmaya başlamıştır; zira epoksi beton zemin kaplama uygulamasına maliyet, estetik ve en önemlisi dayanıklılık noktalarında çok ciddi bir alternatif olmuştur. Bu yüzden günümüzde sayıları gitgide artan bir şekilde firmalar epoksi zemin kaplama yerine beton parlatma yöntemini seçmeye başlamışlardır.

İçerdiği kimyasallar başlıca neden olmak üzere, epoksi kaplanmış zeminlerin kaldırılması zorlu ve dikkat gerektiren bir çalışmadır. Herhangi bir kazıma makinesi ve herhangi bir kazıma taşıyla yapılabilecek sıradan bir iş değildir. Beton zeminle bütünleşmiş bu kaplamanın kazınması ve akabinde düzgün, kot farkı ve deformasyon olmayan beton zemin elde edilmesi, özel beton zemin kazıma makineleri ve kazıma taşlarıyla mümkündür. Tecrübeli bir firma bu noktada maliyetlerinizi de düşürecek ve beton zemininizi bir sonraki uygulamanıza hazır hale getirecektir.

BETZEM olarak bizler epoksi zemin kazıma ihtiyacınız için son teknoloji ürünü değişik boy ve ağılıkta makine parkurumuz ve tecrübeli personelimizle epoksi zemin kazıma uygulamasını, başta İstanbul ve çevresi olmak üzere tüm ülke sathında uygun maliyetlerde gerçekleştirmekteyiz.